Muszkieterki za kolano

Wybierając odpowiednie obuwie zimowe powinniśmy kierować się wieloma kryteriami. Najistotniejszymi są wygoda, praktyczność oraz ochrona przed mrozem i wilgocią. W związku z tym, podczas zakupów, należy zwrócić uwagę na materiał, szycie, podbicie podeszwy, stabilność, elementy wykończeniowe, a przede wszystkim dopasowanie do stopy. Jeśli kozaki spełniają nasze oczekiwania pod tymi względami, jest to 90% sukcesu. Resztę dopełni estetyka fasonu, na który się zdecydujemy.

A tych jest do wyboru multum. Jak zatem wybrać ten jeden wyjątkowy, który okaże się strzałem w dziesiątkę? Rzecz to trudna niesłychanie, ale możliwa. Musimy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki cel chcemy osiągnąć za sprawą obuwia? Czy liczy się to, by spełniały swoje podstawowe funkcje: dawały ciepło i komfort noszenia; czy przede wszystkim, aby ładnie wyglądały? A może jedno i drugie? No właśnie. Zanim udamy się do sklepów, zastanówmy się czego szukamy. Inaczej wizyta w sklepie zabierze nam mnóstwo cennego czasu.

Przy wyborze butów zimowych, warto wziąć pod uwagę wysokie kozaki sięgające aż za kolano, tak zwane muszkieterki. Tak samo, jak kozaki z zamszu, są one nowością na rynku, aczkolwiek bardzo szybko zyskują swoich fanów, zarówno w grupie kobiet, jak i mężczyzn, którzy są coraz bardziej otwarci na modowe trendy.

Charakter tych butów opiera się na prostych, nieskomplikowanych liniach,  nieznacznej ilości szwów, dopasowaniu w łydkach i rozszerzającym się ku górze „kapturze”, który umożliwia swobodne zginanie kolan i poruszanie się. Muszkieterki są kozakami, których urok tkwi w cienkiej, płaskiej podeszwie, jednakże w sklepach znajdziemy również wersje na obcasie, co jest wynikiem działania producentów pod kątem oczekiwań konsumenta. A że kobiety mają słabość do obcasów, muszkieterki wbrew swojemu pierwotnemu, nieco męskiemu charakterowi, zmieniają się w bardziej kobiece.

Chociaż, tak właściwie, i bez tego można o nich mówić, że podkreślają kobiecość, a to za sprawą ich nietypowej wysokości- za kolano. Ten fason doskonale nadaje się dla pań o długich, zgrabnych nogach, które w sposób szczególny lubią podkreślać tę część swojego ciała. Muszkieterki idealnie dopasowują się do łydek i kończą w okolicy ud. Jeśli więc wystąpią w zestawieniu z obcisłymi dżinsami czy leginsami, to znakomicie wyprofilują sylwetkę.